تبلیغات
❀⁂✍...نور آل محمد(عج)...⁂❀ - مطالب اسفند 1393
❀⁂✍...نور آل محمد(عج)...⁂❀
☀ ☁ ❀ بـه لـطـافـت یــاس ❀ ☁ ☀
✿ ❀ ❁عَزیزٌ عَلیَّ اَن اَری الَخَلقَ و لا تُریَ❁ ❀ ✿

یک بام دو کبوتر

با صدای: محمد حسین مهدی پناه

شعر: محمد حسین مهدی پناه

تنظیم: محمد حجت محبی

میکس و مسترینگ محمد مهدی نوری

 ظبط: استودیو نوای ریحان
منبع: سایت آلبوم 14

قطعه ی صوتی مسیحای علی

کاری از گروه هنری شفیق

بمناسبت شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
منبع: www.album14.ir

به نام خدا

با ندبه ی ما نیامدی حرفی نیست،

یک جمعه تو گریه کن که ما برگردیم...


اندازه : 1.97 MB

با صدای مهدی صدقی
بسم الله الرحمن الرحیم


خداوند از عزرائیل پرسید: تا به حال وقتی جان کسی را می گیری برایش گریه کرده ای؟

عزرائیل گفت: یکبار خندیدم، یکبار گریه کردم و یکبار ترسیدم

خنده ام زمانی بود که به من فرمان دادی جان مردی را بگیرم او را کنار کفاشی یافتم که به کفاش می گفت: کفشم را طوری بدوز که یکسال دوام بیاورد، به حالش خندیدم و جانش را گرفتم. 

گریه ام زمانی بود که به من دستور دادی جان زنی را بگیرم که باردار بود و من او را در بیابان بی آب و غذا یافتم، پس منتظر شدم تا نوزادش را بدنیا آورد و جانش را گرفتم. دلم به حال آن نوزاد بی سرپناه سوخت در آن بیابان و گریه کردم.

ترسم زمانی بود که امر کردی جان فقیهی را بگیرم که نوری از اتاقش می آمد، هرچه نزدیک شدم نور بیشتر شد و زمانیکه جانش را گرفتم از درخشش چهره اش ترسیدم و وحشت کردم. 

در این هنگام خداوند به عزرائیل فرمود: می دانی آن عالم نورانی که بود؟

او همان نوزادی بود که جان مادرش را در بیابان گرفتی، من مسئولیت حمایتش را عهده دار بودم، هرگز گمان نکن که با وجود من موجودی در این جهان بی سرپناه و تنها خواهد بود.

 


مرجع: آستان حسینی

سعید پاشازاده یکی از شاعران آئینی جوان کشور به مناسبت ایام فاطمیه

و تقارن آن با سال جدید به تازگی پنج رباعی و یک غزل سروده است.

 

رباعی:
 
از سفره ی عشق لقمه نانی داریم
صد شکر هنوز هم توانی داریم
از گرد و غبار قلبمان اکنداست
ما فاطمیه خانه تکانی داریم
 
مؤمن زدل امیدوارش پیداست
از حال دعای انتظارش پیداست
یا فاطمه گفتیم که باران امد
سالی که نکوست از بهارش پیداست
 
یا فاطمه پرواز پروبال من است
یا فاطمه یا محول الحال من است
تا کی من و هفت((سین))تکراری؟نه!!.
((ی ا ف ا ط م ه))هفت حرف امسال من است
 
حیدر پدر معنویِ این دنیاست
پس مادر مهربان عالم زهراست
عید امده است و بهترین مهمانی
پرسیدن احوالِ پدر مادرهاست
 
ما مرده و ای کاش که جانی برسد
در پیری مان نه،در جوانی برسد
ان روز برای شیعیان نوروز است
کز مرقد فاطمه نشانی برسد
 
-----

غزل:
 
اشک ارث زلال فاطمه است
هر چه دریاست مال فاطمه است
آفریده خدا فقط او را
پس جهان در خیال فاطمه است
از ازل داغدار زهراییم
تا ابد سال سال فاطمه است
سال نو با لباس های سیاه
دور هر سبزه شال فاطمه است
در دفاع از ولایت مولا
احسن الحال حال فاطمه است
در و دیوار و دود جزئی از
سفره ی هفت دال فاطمه است
نه فقط فاطمه کمال علی
که علی هم کمال فاطمه است
خوش به علی است با زهرا
با علی خوش به حال فاطمه است
آنچه گفتند چهارده معصوم
همه در اصل قال فاطمه است
نوکری کار خانواده ی ما
سروری کار آل فاطمه است
بازویی که شکست در کوچه
تا به معراج بال فاطمه است
زده بر سینه سنگ مولا را
میخ شاهد مثال فاطمه است
با تبر می زند به ریشه ی دین
آن که قصدش نهال فاطمه است...
به نام خدا

استاد اخلاق میرزا اسماعیل دولابی پیش از وفات برای زندگی مومنان ۱۵ دستورالعمل راذکر می‌کند که به ترتیب درذیل آورده شده است.

۱.هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است.

۲.زیارتت، نمازت، ذکرت و عبادتت را تا زیارت بعد، نماز بعد، ذکر بعد و عبادت بعد حفظ کن؛ کار بد، حرف بد، دعوا و جدال و… نکن و آن را سالم به بعدی برسان. اگر این کار را بکنی، دائمی می شود؛ دائم در زیارت و نماز و ذکر و عبادت خواهی بود.

۳.اگر غلام خانه‌زادی پس از سال ها بر سر سفره صاحب خود نشستن و خوردن، روزی غصه دار شود و بگوید فردا من چه بخورم؟ این توهین به صاحبش است و با این غصه خوردن صاحبش را اذیت می کند. بعد از عمری روزی خدا را خوردن، جا ندارد برای روزی فردایمان غصه دار و نگران باشیم.

۴. گذشته که گذشت و نیست، آینده هم که نیامده و نیست. غصه ها مال گذشته و آینده است. حالا که گذشته و آینده نیست، پس چه غصه ای؟ تنها حال موجود است که آن هم نه غصه دارد و نه قصه.

۵.موت را که بپذیری، همه ی غم و غصه ها می رود و بی اثر می شود. وقتی با حضرت عزرائیل رفیق شوی، غصه هایت کم می شود. آمادگی موت خوب است، نه زود مردن. بعد از این آمادگی، عمر دنیا بسیار پرارزش خواهد بود. ذکر موت، دنیا را در نظر کوچک می کند و آخرت را بزرگ. حضرت امیر علیه السلام فرمود:یک ساعت دنیا را به همه ی آخرت نمی دهم. آمادگی باید داشت، نه عجله برای مردن.

۶.اگر دقت کنید، فشار قبر و امثال آن در همین دنیا قابل مشاهده است؛ مثل بداخلاق که خود و دیگران را در فشار می گذارد.

۷.تربت، دفع بلا می‌کند و همه ی تب ها و طوفان ها و زلزله ها با یک سر سوزن از آن آرام می شود. مؤمن سرانجام تربت می‌شود. اگر یک مؤمن در شهری بخوابد، خداوند بلا را از آن شهر دور می‌کند.

۸.هر وقت غصه دار شدید، برای خودتان و برای همه مؤمنین و مؤمنات از زنده ها و مرده ها و آنهایی که بعدا خواهند آمد، استغفار کنید. غصه‌دار که می‌شوید، گویا بدنتان چین می‌خورد و استغفار که می‌کنید، این چین ها باز می شود.

۹. تا می گویم شما آدم خوبی هستید، شما می گویید خوبی از خودتان است و خودتان خوبید. خدا هم همین طور است. تا به خدا می گویید خدایا تو غفاری، تو ستاری، تو رحمانی و…خدا می فرماید خودت غفاری، خودت ستاری، خودت رحمانی و… . کار محبت همین است.

۱۰.با تکرار کردن کارهای خوب، عادت حاصل می شود. بعد عادت به عبادت منجر می شود. عبادت هم معرفت ایجاد می کند. بعد ملکات فاضله در فرد به وجود می آید و نهایتا به ولایت منجر می شود.

۱۱.خدا عبادت وعده ی بعد را نخواسته است؛ ولی ما روزی سال های بعد را هم می خواهیم، در حالی که معلوم نیست تا یک وعده ی بعد زنده باشیم.

۱۲. لبت را کنترل کن. ولو به تو سخت می گذرد، گله و شکوه نکن و از خدا خوبی بگو. حتی به دروغ از خدا تعریف کن و این کار را ادامه بده تا کم کم بر تو معلوم شود که به راست ی خدا خوب خدایی است و آن وقت هم که به خیال خودت به دروغ از خدا تعریف می کردی، فی الواقع راست می گفتی و خدا خوب خدایی بود.

۱۳.ازهر چیز تعریف کردند، بگو مال خداست و کار خداست. نکند خدا را بپوشانی و آنرا به خودت یا به دیگران نسبت بدهی که ظلمی بزرگ تر از این نیست. اگر این نکته را رعایت کنی، از وادی امن سر در می آوری. هر وقت خواستی از کسی یا چیزی تعریف کنی، از ربت تعریف کن. بیا و از این تاریخ تصمیم بگیر حرفی نزنی مگر از او. هر زیبایی و خوبی که دیدی رب و پروردگارت را یاد کن، همانطور که امیرالمؤمنین علیه السلام در دعای دهه‌ی اول ذیحجه می فرماید: به عدد همه چیزهای عالم لا اله الا الله

۱۴.دل های مؤمنین که به هم وصل می‌شود، آب کُر است. وقتی به علــی علیه السلام متصل شد، به دریا وصل شده است...شخصِ تنها ، آب قلیل است و در تماس با نجاست نجس می شود ، ولی آب کُر نه تنها نجس نمی شود ، بلکه متنجس را هم پاک می کند."

۱۵.هر چه غیر خداست را از دل بیرون کن. در "الا"، تشدید را محکم ادا کن، تا اگر چیزی باقی مانده، از ریشه کنده شود و وجودت پاک شود. آن گاه "الله"را بگو همه ی دلت را تصرف کند.

 

کلیپ صوتی کوتاه با عنوان «گمنام»

 

 

حجم : ۳٫۲ مگابایت

 

 

ایـــن روزهـا دیـگر کسی یـاد شُما نیـســت / دیگر کـسی ذکـر لبـش "آقـا بـیا" نیـست

تــرسـم عـــزایِ مــادرت آیــد و لٰــکـن.. / گـویــنـد: نــوروزســـت، هــنـگامِ عزا نـیسـت..

 

نماهنگ فاطمیه با مداحی مسعود پیرایش در هیئت صاحب العصر(عج) اراک

 

 

حجم : ۱۴٫۷ مگابایت

 

 

نارِ اِبراهیـــم را بَْردَاً سَلاما میکنی / ای فلک انصاف نیست مادر بسوزد چادرش

سَر در گُم سِرّ سحرم، مادر گلها
دل مرده اسرار دَرم، مادر گلها

ای محور درد همه عالم و آدم
ای هاله احساس و کرم، مادر گلها

هم اُسوه مهر و مدد و گوهر علمی
هم سوره طاهای حرم، مادر گلها

علاّمه دَهری و سراسر همه عدلی
ای حامی و اِمدادگرم، مادر گلها

در معرکه گُل کرده همی آه کلامی
گاهی سر و گاهی کمرم، مادر گلها

ای ماه دل آرای علی در دم مرگم
دلگرم طلوعی دگرم، مادر گلها

 

کلیپ تصویری

بیسیم داعش در دستان مجاهد عراقی ابوعزرائیل، خط و نشان او برای داعش :

«بخدا مانند آرد الکتان می کنم..»

 

ابو عزرائیل که نام واقعی او ایوب است، این روزها نامش لرزه به تن داعشی ها و تکفیری ها در عراق می اندازد. این مجاهد عراقی پیش از عضویت در نیروهای بسیج مردمی، مدرس رشته تربیت بدنی در یکی از دانشگاه‌های عراق بود و علاوه بر تکواندو، در تیراندازی نیز بسیار مهارت دارد.

 

 

حجم : ۱۰٫۴ مگابایت

 

 

محشر دم از اعتبار او خواهد زد / او دست به کار جستجو خواهد زد
در کار شفاعت از غلامان حسین / زهرا به خدا ی کعبه رو خواهد زد 

آخرین بخش از پنجره‌های ضریح جدید حرم مطهر حضرت عباس (ع) بر روی سازه چوبی نصب شد.
تصاویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس

با تلاش مستمر و شبانه روزی دست اندرکاران و هنرمندان کارگاه ضریح سازی حرم مطهر حضرت عباس (ع)، آخرین بخش از پنجره‌های ضریح حرم مطهر بر روی سازه چوبی آن نصب شد.

هنرمندان کارگاه ضریح سازی وابسته به آستان مقدس حرم حضرت عباس (ع) با نصب العین قرار دادن دستورات تولیت حرم مطهر مبنی بر ساخت ضریح مطهر در حداقل زمان ممکن با حفظ کیفیت آن، تمام تلاش خود را بکار گرفته و علیرغم تمامی مشکلات پیش رو، آخرین بخش از پنجره‌های ضریح جدید را روی سازه چوبی آن نصب کردند.
ضریح جدید پس از آماده شدن محل نصب، در این کارگاه مجددا دمونتاژ شده و برای نصب بر روی مرقد مطهر، به داخل حرم منتقل خواهد شد.


هر پنجره (دهانه) از این ضریح از ۲۳۸ کره، ۳۶ نیم کره، ۵۰۱ عدد دستگیره به ارتفاع ۲۳ ردیف و عرض ۱۲ ستون از این کره‌ها ساخته شده و ضخامت هریک از آن‌ها ۳ میلی متر است.
ضخامت هر یک از دستگیره‌های ساخته شده برای این ضریح ۶ میلی متر بوده واین ضریح مجموعا ۶۵۰۰ دستگیره دارد که همگی از نقره با عیار ۹۹۹ با دو درصد طلا ساخته شده‌اند.


ضریح جدید مرقد مطهر حضرت عباس (ع) اولین ضریح در سطح عتبات عالیات عراق بشمار می‌رود که بدست هنرمندان عراقی و در داخل کشور ساخته می‌شود. طرح ضریح جدید، همان طرح ضریح فعلی با اندکی اضافات و اصلاحات می‌باشد که با دقت بالا ساخته و به زودی رونمائی خواهد شد.


حجت الاسلام والمسلمین سید احمد الصافی تولیت آستان مقدس عمر ضریح فعلی را بیش از ۴۰ سال اعلام کرد و افزود: با توجه به قدمت ضریح فعلی و آسیب‌های وارده به این ضریح و عدم کفایت مرمت‌های صورت گرفته، تصمیم بر ساخت ضریحی جدید با‌ همان طراحی و ویژگی‌های ضریح فعلی با توجه به دقت بالا و هنرنمایی فنی موجود در آن با مشارکت تمامی زائران بواسطه نذورات و هدایای تقدیم شده به حرم مطهر گرفته شد.


وی افزود: امروز شیعیان عراقی، ایرانی، هندی، پاکستانی و ساکنان کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورهای جهان در ساخت این ضریح سهیم هستند.
گفتنی است، ضریح فعلی مرقد مطهر حضرت عباس (ع) با بودجه مرجع وقت جهان تشیع مرحوم آیت الله سید محسن حکیم (ره) در شهر اصفهان ساخته شد و در آذرماه سال ۱۳۴۲ هجری شمسی به عراق جهت نصب منتقل گردید.

 

تصاویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس

تصاویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس

تصاویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس

تصاویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس

تصاویری از ضریح جدید حرم حضرت عباس
کتاب فاطمه زهرا سلام الله علیها از ولادت تا شهادت نوشته محمدکاظم قزوینی و ترجمه علی کرمی در سال 1384 توسط نشر مرتضی به چاپ رسیده و روانه بازار شده است.

از جمله سرفصل های اصلی این کتاب می توان به عناوین: دخت گرانمایه ی پیامبر در آستانه ی ازدواج؛ سرای پرشکوه و پرمعنویت فاطمه (س)؛ سیمای فاطمه (س) در قرآن؛ ویژگی های اخلاقی و انسانی بانوی بانوان؛ روند تاریخ و آینده ی امت؛ فدک؛ سخنان تاریخی و جاودانه ی آن حضرت؛ با همتای گرانمایه اش؛ با زنان مهاجر و انصار؛ باران اشک روشنگرانه و هدفدار؛ در آستانه ی شهادت و موقوفات و صدقات او اشاره کرد.


دانلود کتاب با فرمت PDF
حضرت فاطمه‌ زهرا سلام الله علیها از ولادت تا شهادت + دانلود کتاب، 

( کل صفحات : 5 )    1   2   3   4   5   
درباره وبلاگ


» ضمن عرض سلام و خیر مقدم به دوستان گرامی و عزیز خوش آمدید.
امیدوارم از وبلاگ بنده نهایت استفاده و لذت را ببرید و از اون بیشتر بازدید و نظر بدید.
نظرات شما دوستان عزیز برای بنده واقعا با ارزش است.
☃*:..با تشکر‎..:*☃

مدیر وبلاگ : ❀حـامـد عـقـیـلـی❀
صفحات جانبی
نظرسنجی
با عرض ادب و احترام سلام علیکم...خدا قوت به تمام کاربران گرامی و عزیز✍ رضایت شما کاربران گرامی از برنامه ها ، شعرها و دیگر مطالب وبسایت در چه حدی است؟✍


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
filesell
کلیه حقوق این وبلاگ برای ❀⁂✍...نور آل محمد(عج)...⁂❀ محفوظ است