تبلیغات
❀⁂✍...نور آل محمد(عج)...⁂❀ - کلیپ + متن / مقام معظم رهبری در دیدار مداحان؛ انتقاد رهبر انقلاب از لخت‌ شدن در عزاداری
❀⁂✍...نور آل محمد(عج)...⁂❀
☀ ☁ ❀ بـه لـطـافـت یــاس ❀ ☁ ☀
✿ ❀ ❁عَزیزٌ عَلیَّ اَن اَری الَخَلقَ و لا تُریَ❁ ❀ ✿

روز گذشته رهبر انقلاب در دیدار مداحان اهل بیت به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) به بیان نکات 
محمی پیرامون مداحی اهل بیت پرداختند. اهمیت مسائل مربوط به مذاکرات هسته ای در همین بیانات موجب شد، سخنان ایشان درباره پرهیز از انحراف، پرهیز از خرافه‌گرایی، پرهیز از مشکل‌تراشی در عقاید جوانها کمتر مورد توجه قرار گرفت. این سخنان را که در ابتدای بیانات رهبر انقلاب مطرح شد در ادامه می خوانید:


بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم
والحمد لله رب العالمین والصلاة والسلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین. اللهم صل علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها عدد ما احاط به علمک.

تبریک عرض میکنم این میلاد مسعود را به همه‌ی عاشقان ولایت، عاشقان نبوت، عاشقان خاندان پیغمبر، دلباختگان فضیلت حقیقی. به شما عزیزان خوشامد عرض میکنم؛ یکایک شما دارای ارج و مقامی هستید که اشاره خواهم کرد و عرض خواهم کرد. قبل از شروع عرایضم یاد مرحوم آقای آهی (رحمة‌الله علیه) مداح متعهد و پایبند و خیرخواه و پرتلاش را گرامی میدارم.

بنده مرحوم آهی را از سالهای اوایل دهه‌ی ۴۰ می‌شناسم. در مشهد یک جمعی از مادحان اهل‌بیت آمده بودند و ایشان فعال بود؛ البته آشنایی‌ای پیدا نکردیم اما من ایشان را شناختم و دیدم؛ سالهای متمادی ایشان را از دور می‌شناختیم؛ بعد هم از نزدیک خدمت ایشان رسیده بودیم. خدا ان‌شاءالله درجاتش را عالی کند، به‌معنای حقیقی کلمه، پابند و متعهد و علاقه‌مند و بخصوص نسبت به جامعه‌ی مداح دارای احساس تعهد و مسئولیت بود. و هر سال ما ایشان را در اینجا زیارت میکردیم. رحمت خدا بر او باد؛ خدا ایشان را بیامرزد؛ خدا ما را هم بیامرزد!

سه مطلب را من عرض میکنم: یکی درباره‌ی شما است، درباره‌ی مداحی و درباره‌ی این حرفه‌ی بسیار شریف است؛ یکی درباره‌ی مسئله‌ی هسته‌ای است که امروز به یک مسئله‌ی رایج در کشور ما تبدیل شده است؛ یکی هم راجع به مسئله‌ی یمن است. این سه مطلب را من امروز به‌طور اجمال با شما عزیزان، و در واقع با ملت ایران، مطرح میکنم.

درباره‌ی مطلب اول؛ حرفه‌ی مداحی حرفه‌ی بسیار باشرافتی است؛ چرا؟ چون در طول تاریخ کسانی بودند که ستمگران را، ظالمان را، زورگویان را مدح میگفتند و مدح میکردند؛ امروز هم هستند. امروز هم در دنیا کسانی هستند که زبان میگشایند به مدح پلیدترین انسانهای عالم، یا قلمهایشان را با مزد ــ با مزدی کثیف و پلید ــ در این راه به‌کار می‌اندازند؛ شما به‌عکس، زبانتان، نفَستان، حنجره‌تان، قدرت هنری‌تان در خدمت مدح فضیلت است. خاندان پیغمبر خاندان فضیلتند؛ سرتاپا فضیلت. مادح خورشید مداح خود است؛ شما در واقع با مدح فضیلت خاندان پیغمبر، مدح خودتان را هم میکنید و در واقع شرافت این شغل را نشان میدهید. من چند سال قبل از این، در همین مجلس مربوط به فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله علیها) این شعر را از مرحوم صغیر اصفهانی خواندم:

در حدیث آمد که اندر لیلة‌ الاسراء پیمبر
اشترانی دید، من خود اشتری زان کاروانم
گر نداری باور و حجت همی خواهی نظر کن
بر کتاب مدح او در دست من کاین هست بارم

رحمت خدا بر صغیر اصفهانی. بنابراین شما کتاب مدح فضیلت را در دست دارید؛ این شرافت بزرگی است؛ خوش به حال شما؛ قدر بدانید این حرفه را، این خصوصیات را و این فرصت را مغتنم بشمارید. این، نکته‌ی اول درباره‌ی مداحی.

نکته‌ی دوم؛ امروز جامعه‌ی مداح کشور، فرصت بسیار بزرگی را در اختیار دارد؛ شما مجالسی تشکیل میدهید؛ جمعیت‌های بزرگ، گاهی جمعیت‌های هزاران نفری و غالباً هم جوان جمع میشوند پای منبر شما و پای خواندن شما و مدیحه‌سرایی و مرثیه‌خوانی شما؛ از این فرصت بهتر؟ این‌همه مخاطب، این‌همه دل آماده‌ی شنیدن و نیوشیدن، این همه نفوس آماده‌ی تربیت شدن در اختیار شما هستند؛ این فرصت است؛ اِغتَنِمُوا الفُرَص فَاِنَها تَمُرُ مَرَ السَحاب. این فرصت را مغتنم بشمرید؛ از این فرصت بهترین استفاده را بکنید.
نکته‌ی سوم؛ بهترین استفاده‌ی از این فرصت چیست؟ تبلیغ معارف دین؛ تبلیغ همان چیزی که این بزرگواران، این نشانه‌های عظمت و فضیلت برای خاطر آن، جانشان را کف دست گرفتند؛ این‌همه رنج بردند؛ این‌همه مصیبت کشیدند؛ حادثه‌ی عاشورا به‌وجود آمد؛ حوادث گریه‌آور صدر اسلام به‌وجود آمد. [اینها] برای چه بود؟ برای ترویج معارف دین بود. از این فرصت برای ترویج معارف دین، برای سوق دادن نسل جوان به عمل به دین، به عمل به شریعت، به عمل به مسئولیتهای بزرگ این دوران استفاده کنید. امروز کشور ما، ملت ما و دنیای اسلام محتاج درست فهمیدن، درست عمل کردن و ایستادگی کردن است. ملت ایران الگو است؛ در میان ملت، جوانان موتور حرکتند. این جوانها در اختیار شما هستند؛ یعنی شما با یک نگاه ملاحظه خواهید کرد که به یک معنا موتور حرکت دنیای اسلام، زیر کلید شما است. معارف دین را تبلیغ کنید.

آنچه را مردم احتیاج دارند و آنچه را این جوانها احتیاج دارند برای پاک بودن، برای پاک زیستن، برای سبک زندگی اسلامی، برای مسلمان شدن به‌معنای واقعی کلمه، برای عاقبت به خیری، به اینها یاد بدهید؛ این در اختیار شما است. کِی ما در طول تاریخ این‌همه مجلس داشتیم که در آنها این‌همه جوان جمع بشوند و دلهایشان را در اختیار شما بگذارند. در زمان ما و در دوره‌ی جوانی ما در مشهد اگر همه‌ی مداحها را میشمردند، از پنج شش نفر بیشتر نمیشدند، در تهران هم یک‌خرده بیشتر از این. این‌همه مجلس، این‌همه گوینده، این‌همه خواننده، این‌همه هنر، این‌همه صدای خوش، شعرا هم به‌کار می‌افتند و آنها هم شعر میگویند؛ از این فرصت استفاده کنید؛ این هم نکته‌ی بعدی.

و نکته‌ی آخر؛ پرهیز از انحراف، پرهیز از خرافه‌گرایی، پرهیز از مشکل‌تراشی در عقاید جوانها؛ گاهی ما یک کلمه‌ای میگوییم که یک گرهی در ذهن جوانِ مخاطب ما به‌وجود می‌آید؛ این گره را چه کسی میخواهد باز کند؟ این گرهی را که ما با بیان ناقص خودمان یا بیان غلط خودمان یا بی‌توجهی و بی‌مسئولیتی خودمان در ذهن این جوان به‌وجود می‌آوریم و عقیده‌ی او را دچار مشکل میکنیم، این گره چگونه باز خواهد شد؟ اینها مسئولیت است.

اینکه ما مجلس عزاداری و مدح سیدالشهدا را ــ که عظمت او به‌خاطر شهادت است، عظمت او به‌خاطر فداکاری در راه خدا است، عظمت او به‌خاطر گذشت است؛ گذشت از همه چیز، از همه‌ی خواسته‌ها، از همه‌ی مطلوبها ــ تبدیل کنیم به یک نقطه‌ی سبک، به یک جایی که یک تعدادی جوان لخت بشوند، بپرند هوا، بپرند پایین و ندانند چه میگویند، درست است؟ این شکر این نعمت است که خدا به شما داده؟ این صدای خوش نعمت است؛ این توانایی اداره‌ی مجلس نعمت است؛ اینها چیزهایی است که خدا به همه نداده است، به شما داده؛ باید این نعمتها را شکر بگزارید.

بنابراین من جامعه‌ی مداح را از ته دل دوست میدارم؛ برایتان دعا میکنم؛ خداوند ان‌شاءالله به شماها توفیق بدهد، به شماها کمک کند؛ اما این را هم عرض میکنم که انتظارات از جامعه‌ی مداح، امروز در جامعه‌ی ایرانی و در کل نگاه منطقه‌ای، انتظار بالایی است. من درباره‌ی حضرت صدیقه‌ی طاهره‌ی معصومه‌ی راضیه‌ی مرضیه (سلام الله و سلام جمیع انبیائه و ملائکته و عباده الصالحین علیها) چیزی نمیتوانم عرض بکنم؛ شما در بیانات خودتان مطالبی را بیان کردید، بنده هم زبانم قاصر است از اینکه مطلبی را عرض بکنم؛ [لذا] از این موضوع عبور میکنیم.


دانلود فایل تصویری سخنرانی

شنبه 26 آبان 1397 17:55
Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it
or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a bit, but
instead of that, this is excellent blog. A great read.
I'll certainly be back.
شنبه 26 آبان 1397 15:39
Sling tv coupons and promo codes for november 2018
I am sure this post has touched all the internet viewers,
its really really pleasant article on building up new website.
Sling tv coupons and promo codes for november 2018
شنبه 26 آبان 1397 15:06
Thankfulness to my father who stated to me on the topic of this web site, this blog is truly amazing.
شنبه 26 آبان 1397 04:34
Sling tv coupons and promo codes for november 2018
What's up to every one, the contents present at this site are really
remarkable for people experience, well, keep up the nice work fellows.
Sling tv coupons and promo codes for november 2018
چهارشنبه 23 آبان 1397 22:05
Hi there! I could have sworn I've visited your blog before but after going through a few of the posts I realized
it's new to me. Regardless, I'm certainly pleased I discovered it and I'll be bookmarking it
and checking back regularly!
چهارشنبه 23 آبان 1397 20:58
Your way of describing the whole thing in this piece of writing is really fastidious, every one can easily know it, Thanks a lot.
چهارشنبه 23 آبان 1397 19:25
Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
I'll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
Thanks for the post. I will definitely comeback.
سه شنبه 22 آبان 1397 20:46
Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a blog
site? The account aided me a acceptable deal.

I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered
bright clear concept
سه شنبه 22 آبان 1397 09:03
It's remarkable to pay a visit this website and reading the views of all mates about this article, while I
am also eager of getting experience.
سه شنبه 22 آبان 1397 07:24
Pretty great post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I've truly enjoyed surfing around
your blog posts. In any case I will be subscribing in your rss feed and I'm hoping you write again very soon!
دوشنبه 21 آبان 1397 18:11
Thanks very nice blog!
دوشنبه 21 آبان 1397 08:53
I would like to thank you for the efforts you have put in penning this blog.
I'm hoping to view the same high-grade content by you in the
future as well. In truth, your creative writing abilities has
inspired me to get my very own blog now ;)
دوشنبه 21 آبان 1397 05:49
Wonderful article! That is the type of information that are meant to be
shared around the internet. Disgrace on the search engines
for not positioning this post higher! Come on over and talk
over with my site . Thanks =)
دوشنبه 21 آبان 1397 00:56
I've been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my opinion, if all website
owners and bloggers made good content as you did, the web will be much
more useful than ever before.
یکشنبه 20 آبان 1397 19:21
I don't know whether it's just me or if everybody else
encountering problems with your blog. It seems like some of
the text on your content are running off the screen. Can someone else
please comment and let me know if this is happening to them too?
This could be a problem with my browser because I've had this happen previously.
Kudos
یکشنبه 20 آبان 1397 11:41
If some one needs to be updated with most up-to-date technologies afterward he must be pay a visit this website and be up to
date daily.
یکشنبه 20 آبان 1397 10:21
Greetings! I know this is kind of off topic but I
was wondering which blog platform are you using for
this website? I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with
hackers and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be fantastic if you could point me in the direction of
a good platform.
یکشنبه 20 آبان 1397 07:25
This piece of writing will help the internet viewers for building up new website or even a blog from
start to end.
یکشنبه 20 آبان 1397 04:15
Hi there! This blog post couldn't be written any better!
Reading through this article reminds me of my previous roommate!
He continually kept preaching about this. I'll forward
this article to him. Fairly certain he will have a very good read.
Thank you for sharing!
شنبه 19 آبان 1397 18:24
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems
as though you relied on the video to make your point.
You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos
to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?
شنبه 19 آبان 1397 08:10
Hi there! I simply would like to give you a big thumbs up for the great info
you've got right here on this post. I am returning
to your site for more soon.
شنبه 19 آبان 1397 06:20
Thanks for every other fantastic post. Where
else may anybody get that type of information in such a perfect manner of writing?

I have a presentation next week, and I am on the look for such
information.
جمعه 18 آبان 1397 11:27
Good blog you have got here.. It's hard to find
high-quality writing like yours nowadays. I really appreciate people like you!

Take care!!
سه شنبه 15 آبان 1397 16:23
This is really interesting, You are a very skilled blogger.
I have joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post.
Also, I've shared your website in my social networks!
سه شنبه 15 آبان 1397 14:56
After looking over a number of the articles on your site, I
seriously like your technique of writing a blog. I bookmarked
it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near future.
Please check out my web site as well and tell me how you feel.
دوشنبه 14 آبان 1397 21:57
My brother recommended I might like this web site. He used to be totally right.
This submit truly made my day. You cann't
consider simply how a lot time I had spent for this info!

Thanks!
دوشنبه 14 آبان 1397 09:12
Quest bars cheap fitnesstipsnew1 quest bars cheap 516999410492780544 quest bars cheap
Woah! I'm really digging the template/theme of
this site. It's simple, yet effective. A lot of times it's very hard to get that "perfect balance" between user friendliness and
appearance. I must say you have done a fantastic job with this.
In addition, the blog loads super quick for me on Chrome.
Exceptional Blog! Quest bars cheap fitnesstipsnew1 quest bars cheap 516999410492780544 quest bars cheap
دوشنبه 14 آبان 1397 02:29
Quest bars cheap fitnesstipsnew1 quest bars cheap 516999410492780544 quest bars cheap
I loved as much as you'll receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get got an shakiness over that you wish be delivering the following.
unwell unquestionably come further formerly again since
exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.
Quest bars cheap fitnesstipsnew1 quest bars cheap 516999410492780544 quest
bars cheap
یکشنبه 13 آبان 1397 21:39
Descargar facebook http://twitter.com/descargar_hq descargar facebook
Thanks for another wonderful article. The place else could
anyone get that type of information in such an ideal
manner of writing? I have a presentation next week, and I
am on the look for such information. Descargar facebook http://twitter.com/descargar_hq descargar facebook
یکشنبه 13 آبان 1397 13:04
Descargar facebook http://twitter.com/descargar_hq descargar facebook
Thanks for sharing your thoughts about کلیپ.
Regards descargar facebook http://twitter.com/descargar_hq descargar facebook
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


» ضمن عرض سلام و خیر مقدم به دوستان گرامی و عزیز خوش آمدید.
امیدوارم از وبلاگ بنده نهایت استفاده و لذت را ببرید و از اون بیشتر بازدید و نظر بدید.
نظرات شما دوستان عزیز برای بنده واقعا با ارزش است.
☃*:..با تشکر‎..:*☃

مدیر وبلاگ : ❀حـامـد عـقـیـلـی❀
صفحات جانبی
نظرسنجی
با عرض ادب و احترام سلام علیکم...خدا قوت به تمام کاربران گرامی و عزیز✍ رضایت شما کاربران گرامی از برنامه ها ، شعرها و دیگر مطالب وبسایت در چه حدی است؟✍


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
filesell
کلیه حقوق این وبلاگ برای ❀⁂✍...نور آل محمد(عج)...⁂❀ محفوظ است